Polecam

niedziela, 8 września 2013

Naszyjnik - Ażurowe dwa orzechy

Naszyjnik - Ażurowe dwa orzechy


Oryginalny naszyjnik z miedzianym ażurem zemkniętym w drewnie orzecha amerykańskiego i włoskiego , zawieszony na delikatnym miedzianym łańcuszku. Wisior wykonany z oksydowanej miedzianej i wypukłej siateczki oprawionej w drewno orzecha, z jednej strony ciemniejszy orzech amerykański a z drugiej jaśniejszy nasz rodzimy orzech włoski. Tak więc kolorystycznie można się bardziej dopasować do kreacji jaką mamy akurat na sobie.
Naszyjnik prezentuje się nader oryginalnie.

Zobacz więcej zdjęć


długość miedzianego łańcuszka  90 cm
(na życzenie inna długość)
zawieszka to srebro próby 925

średnica wisiora 5 cm
grubość wisiora w najszerszym miejscu 2 cm
waga całości 16,5 g

Naszyjnik przesyłam zapakowany w pudełku jak na zdjęciu co sprawia że może być gotowym prezentem.

Orzech amerykański -  (Juglans nigra ) pochodzenie: Ameryka Północna w/g wierzeń rdzennej ludności ameryki północnej zabezpiecza przed siłami nieczystymi, gatunek drewna często wykorzystywany do tworzenia  talizmanów. Cenione przez koneserów szlachetne brązowe drewno z wyraźnym rysunkiem. Zastosowanie: ekskluzywne meble, wystrój gabinetów dygnitarzy itp...

Orzech włoski - (Juglans regia L.) – gatunek drzewa liściastego z rodziny orzechowatych. W stanie dzikim występuje na Bałkanach, w południowo-wschodniej Europie, południowo-zachodniej, środkowej i wschodniej Azji, w Himalajach, w północnej Mjanmie i południowo-zachodnich Chinach[2]. W Polsce pospolicie uprawiany i często dziczejący, w niektórych rejonach kraju zadomowiony (kenofit). Drewno orzecha włoskiego cenione jest na równi z amerykańskim czarnym orzechem jako materiał do produkcji mebli oraz drewnianych elementów broni.

Miedź - Idealnym rozwiązaniem niektórych problemów zdrowotnych jest biżuteria, w której wykorzystuje się miedź. Miedziane bransoletki  są alternatywną metodą na walkę z bólem, reumatyzmem, lumbago, artretyzmem, urazami sportowymi, bólami pleców, łokci, nadgarstków, kolan, kręgosłupa. Miedź pomaga w walce ze zmęczeniem, stresem, zaburzeniami krążenia krwi, kłopotami ze snem, żylakami czy osteoporozą.

Miedziane ozdoby noszone od czasów starożytnych chronić mają przed bólem. Niektóre kultury takie jak: Masajowie, Indianie Pueblo, Szerpowie używali miedzi do zwiększenia wytrzymałości. W Indiach miedź ma znacznie astrologiczne. Chroni przed złem, jest symbolem łagodnej Wenus. W Chinach miedź ma znaczenie dla regulacji przepływu energii życia – zwanej chi. W antycznej Grecji czy też Rzymie, aby zmniejszyć ból, wojownicy nosili na swych rękach miedziane bransolety. Miedź posiada składnik zwany enzymem, który pomaga w regeneracji i wytwarzaniu chrząstek, działa również w walce z wolnymi rodnikami, które niszczą strukturę innych cząstek i ich regenerację, prowadząc do starzenia się komórek. Zielony osad tworzący się poprzez kontakt z ludzkim potem to związki miedzi, które organizm wchłania zgodnie z własnymi potrzebami poprzez skórę. Według analiz specjalistów związki miedzi są bardziej skuteczne i mniej toksyczne niż leki używane przy schorzeniach artretycznych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz