Polecam

środa, 14 sierpnia 2013

Zapach na dłoni

Bransoleta - Zapach na dłoni

Piękna i szalenie oryginalna, ażurowa bransoletka o zapachu cynamonu. Zjawiskowa bransoleta z cynamonu i miedzi. Frma bransolety jest najbardziej klasyczna. Bransoleta wykonana z kory cynamonowca i miedzi. Idealna ozdoba dla miłośniczek ekologicznej i pięknej biżuterii.

Średnica zewnętrzna bransoletki - 8 cm
Średnica wewnętrzna bransoletki - 7 cm
Szerokość bransoletki   - 3,5 cm
Waga bransoletki -     31 g

WEJDŹ DO SKLEPU
   

Cynamon (Cinnamomum verum) jest drzewem należącym do rodziny Lauraceae, które rośnie w Indiach, Sri Lance, Indonezji, Brazylii, Wietnamie i Egipcie. Przyprawa powstaje przez wysuszenie kory drzewa. Charakterystyczny smak i aromat cynamonu powoduje, że jest on częstym gościem w naszej kuchni.
Badania wykazały, że aromat cynamonu poprawia funkcje poznawcze i pamięć.
Olejek i kora cynamonu to prawdziwi siłacze w walce ze zmianami trądzikowymi. Likwidują ropne wypryski, rozjaśniają cerę, zapobiegają plamom trądzikowym, łagodzą przebarwienia.

Miedź - Idealnym rozwiązaniem niektórych problemów zdrowotnych jest biżuteria, w której wykorzystuje się miedź. Miedziane bransoletki  są alternatywną metodą na walkę z bólem, reumatyzmem, lumbago, artretyzmem, urazami sportowymi, bólami pleców, łokci, nadgarstków, kolan, kręgosłupa. Miedź pomaga w walce ze zmęczeniem, stresem, zaburzeniami krążenia krwi, kłopotami ze snem, żylakami czy osteoporozą.

Miedziane ozdoby noszone od czasów starożytnych chronić mają przed bólem. Niektóre kultury takie jak: Masajowie, Indianie Pueblo, Szerpowie używali miedzi do zwiększenia wytrzymałości. W Indiach miedź ma znacznie astrologiczne. Chroni przed złem, jest symbolem łagodnej Wenus. W Chinach miedź ma znaczenie dla regulacji przepływu energii życia – zwanej chi. W antycznej Grecji czy też Rzymie, aby zmniejszyć ból, wojownicy nosili na swych rękach miedziane bransolety. Miedź posiada składnik zwany enzymem, który pomaga w regeneracji i wytwarzaniu chrząstek, działa również w walce z wolnymi rodnikami, które niszczą strukturę innych cząstek i ich regenerację, prowadząc do starzenia się komórek. Zielony osad tworzący się poprzez kontakt z ludzkim potem to związki miedzi, które organizm wchłania zgodnie z własnymi potrzebami poprzez skórę. Według analiz specjalistów związki miedzi są bardziej skuteczne i mniej toksyczne niż leki używane przy schorzeniach artretycznych

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz