Polecam

sobota, 3 listopada 2012

Kolczyki - Trójkołowiec

Kochani, kolejny nasz drobiazg w którym wykorzystaliśmy piękno różnych gatunków drewna.




Kolczyki - Trójkołowiec

Kolczyki skladajęce się z trzech drewnianyych kół połączonych jak ogniwa lańcucha, zwieńczone kuleczkami z jadeitu i bigli ze sreba próby 925.

Najmniejsze z kół to orzech wloski, średnie kolo to egzotyczny mahoń a największe kolo jest z lipy.

Prostota i oryginalność tych kolczyków przyciagają uwagę.

Długość kolczyków - 10,5 cm

Waga kolczyków (łączna) - 12,5 g

Bigle to srebro próby 925


Więcej w sklepie - zapraszamy
 

Jadeit - minerał z gromady krzemianów łańcuchowych, zaliczany do grupy piroksenów. Minerał należy do grupy minerałów rzadkich. Występuje głównie w łupkach krystalicznych i skałach metamorficznych. Najczęściej tworzy się w niskich temperaturach i stosunkowo wysokich ciśnieniach. Bywa spotykany w serpentynitach, czasami w amfibolitach i przeobrażonych szarogłazach. Kraje gdzie wydowywa się jadeit: Birma, Chiny, Japonia, Wlochy, USA, Nowa zelandia a nawet w Polsce u podnóża Góry Ślęży, spotykany jest również w Górch Kaczawskich.

Jadeit wpływa równoważąco i leczniczo na cały organizm, harmonizuje go, odpręża nerwy, przynosi mocny i spokojny sen.

Osoby, które nie mogą zasnąć albo mają koszmary nocne, powinny go trzymać w pobliżu łóżka. To sprawi, że będą miały przyjemne i spokojne sny. Poprawia również pracę serca, grasicy i tarczycy (stąd jego właściwości odmładzające), przytarczyc, śledziony, wątroby i nerek.

Usuwa toksyny z nerek, łagodzi schorzenia pęcherza. Czyści krew. Litoterapeuci stosują go również do odwadniania organizmu, a tym samym do odchudzania. Poza tym jadeit, działając na tarczycę, poprawia przyswajanie jodu oraz wzmacnia kości. Przy kolkach nerkowych, bólach kręgosłupa, bioder, korzonkach, kładzie się małe kawałki jadeitu (lub koraliki czy figurki jadeitowe) na chore miejsca oraz na splot słoneczny. Wówczas jego oddziaływanie jest mocniejsze i szybsze. Można je również wszyć w pas i nosić go bezpośrednio na ciele przez cały dzień, w razie bólów krzyża czy korzonków.

Przy ogólnym osłabieniu organizmu należy kamień umieścić pod kością ogonową albo w okolicach pępka.

W przypadku niepłodności zaleca się noszenie jadeitu na drugim czakramie (powyżej wzgórka łonowego) przez cały dzień. Można przyszyć taki koralik do bielizny, tak by bezpośrednio dotykał skóry, bądź przykleić plastrem. To nic trudnego, a efekty mogą być zaskakująco pozytywne. A kiedy ciąża stanie się już faktem, bynajmniej nie należy jednak o jadeicie zapominać. W czasie porodu łagodzi bowiem bóle i sprawia, że przyszła matka jest spokojniejsza.

Minerał uśmierza także nieznośną migrenę. Wystarczy umyty pod bieżącą wodą kawałek jadeitu położyć na środku czoła i wczuć się w jego wibracje oraz barwę, a ból nie wiadomo kiedy odpłynie.

Jadeit poprawia też pracę systemu immunologicznego, a tym samym wzmacnia odporność. W razie grypy lub innych infekcji wirusowych pomaga szybciej pozbyć się wirusów i łagodzi przebieg choroby.

Orzech włoski – gatunek drzewa liściastego z rodziny orzechowatych. W stanie dzikim występuje na Bałkanach, w południowo-wschodniej Europie, południowo-zachodniej, środkowej i wschodniej Azji, w Himalajach, w północnej Mjanmie i południowo-zachodnich Chinach. W Polsce pospolicie uprawiany. Drewno orzecha włoskiego cenione jest na równi z amerykańskim czarnym orzechem jako materiał do produkcji mebli oraz drewnianych elementów broni.

Mahoń - Mahoń amerykański pozyskuje się z mahoniowca (Swietenia). Mahoń stosowany jest na okleiny, meble artystyczne, ceniony jako drewno modelarskie. Często mahoń jest używany w produkcji instrumentów muzycznych strunowych. Korpusy gitar wykonanych z mahoniu charakteryzują się cięższym i mięsistym dźwiękiem, oraz długim wybrzmiewaniem. Dawniej używany był też do wyrobu przyborów kreślarskich, a obecnie jest wykorzystywany w meblarstwie i stolarstwie wewnętrznym, natomiast ja jestem zdania że jego szlachetna, ciemna faktura pięknie prezentuje się w biżuterii.

Lipa - Drewno lipy wykorzystywane najczęściej w meblarstwie i ludowym rzeźbiarstwie. W czasach powojennych przez długie lata lipę uznawano za drzewo o znikomej wartości użytkowej. Bardzo miękkie i lekkie, mało wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne więc nie wytrzymywało konkurecji z innymi gatunkami. Ja dowodzę że jego ciekawa faktura, łatwość obróbki sprawia że z powodzeniem sprawdza się w elementach biżuteryjnych.








Brak komentarzy:

Prześlij komentarz