Polecam

sobota, 18 lutego 2012

Eleganckie kolczyki z polskim diamentem

Kolczyki - Elegancja krzemienia pasiastego

Proste ale szalenie eleganckie kolczyki wykonane ze srebra, krzemienia pasiastego i mlecznego opalu.

Długość kolczyków - 7 cm
Waga kolczyków (łączna) - 8 g

WEJDŹ DO SKLEPU, TAM ZNACZNIE WIĘCEJ

Krzemień pasiasty - ozdobna odmiana krzemienia odznaczająca się koncentrycznym, mniej lub bardziej regularnym ułożeniem ciemnych i jasnych smug lub warstewek, często tworzących bardzo atrakcyjny wzór. Popularnie nazywany także polskim diamentem.

Na świecie znane jest tylko dwa miejsca występowania krzemienia pasiastego, oba w Małopolsce – w połudnowej części województwa mazowieckiego i okolicach Sandomierza
Wydobywany już w neolicie i wczesnej epoce brązu w Sandomierzu; Iłży i Ostrowcu Świętokrzyskim – używany był do wyrobu siekierek o znaczeniu magicznym i obrzędowym.
Swoim usłojeniem przypomina wzburzoną wodę, a krzesany jeden o drugi miota iskry.
Jego składnikami są opal i chalcedon.
Krzemień pasiasty posiada trzy najważniejsze cechy kamienia jubilerskiego: rzadkość występowania, dekoracyjność i odpowiednią twardość.
Stosowanie krzemienia w biżuterii zapoczątkował w 1972 roku sandomierski złotnik Cezary Łutowicz.

Krzemień pasiasty to kamień optymizmu, usuwający znużenie i zmęczenie, dodając energii i sił witalnych. Krzemień pasiasty nazywany jest "Polskim Diamentem”, podziwianym na całym świecie. Biżuteria z krzemieniem cieszy się powszechnym uznaniem osób ceniących wyszukany styl i niecodzienne, naturalne piękno.


Opal - przybiera prawie wszystkie odcienie barw, najczęściej brunatny, żółtobrunatny, brunatnoczarny, czerwony, perłowy, a nawet pomarańczowy. Za najszlachetniejsze i najdroższe uważa się opale mlecznobiałe z tęczowymi refleksami. Grę barw kamienia powoduje jego skomplikowana budowa wewnętrzna. Opale składają się z obszarów, w których globule krzemionkowe układają się w sieci przestrzenne, na których następuje ugięcie światła. Od średnicy owych globul zależy długość załamujących się fal świetlnych - a więc barwa opalu. Na kolor kamienia wpływ mają także zaabsorbowane związki - najczęściej żelaza. Opale mają przedziwną właściwość - z czasem tracą zawartą w swej strukturze wodę i zamieniają się w chalcedon. Alchemicy ratowali swe kamienie mocząc je w wodzie, co publiczność łatwo brała za dowód cudu.

Właściwości
Opal odsłania ukryte zdolności i pobudza nasze zmysły, bogactwo jego kolorów wpływa aktywizująco na wszystkie ośrodki energetyczne ludzkiego organizmu. Wzmacnia miłość, lojalność, zaufanie i ekspresję emocjonalną, a także kosmiczną świadomość, kreatywność i oryginalność. Opal wzmacnia serce, przyspiesza przemianę materii i pobudza procesy krwiotwórcze.



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz