Polecam

poniedziałek, 29 października 2012

Koralowy raj

Bransoleta Koralowy Raj
 
Ciekawa bransoleta z czerwonego koralu i nocy kairu.
Bransoletka zawsze dopasuje się do wielkości nadgarstka, zawsze wraca do pierotnego kształtu.
Bransoletka prezentuje się naprawde fajnie.
 
Średnica bransoletki - 6,5 cm (ale z uwagi na spiralny, spręzysty kształt pasuje na każdy nadgarstek)
Waga bransoletki -     15 g
Noc Kairu -  Jako pochodna onyksu Noc Kairu niesie wibracje wiedzy i intelektu. Kamień ten zawiera spokój i harmonię. Chroni od niesławy i upodlenia. Jest przyjacielem ludzi wybranych, którzy dążą do poznania i pogłębiania życia. Przynosi szczęście i równowagę. Określa się go czasami mianem kamienia czarnoksiężników. Często wybierają go osoby rozumiejące mroczną stronę życia.
Koral
Korale są pochodzenia organicznego. Są to szkielety wapienne koralowców. Większość koralowców tworzy rafy, atole i ławice o gęsto rozgałęzionych pniach. Pnie kolonii koralowej dochodzą średnio do 40 cm wysokości, gałązki do 4-6 cm grubości. Właśnie te szkielety, wytwarzane przez niewielkie polipy, wykorzystuje się jako materiał jubilerski.
W stanie surowym kawałki korali są matowe, po wypolerowaniu mają połysk szklisty.
Korale są wrażliwe na wysoką temperaturę, kwasy i gorące kąpiele.
Barwa może z biegiem czasu zblaknąć (barwę można przywrócić przez zanurzenie w wodzie utlenionej).
Wyróżnia się wiele odmian, przyjmując za podstawę klasyfikacji barwę korali lub miejsce występowania.
Pod względem barwy Włosi dzielą korale na 9 grup: białe, białe w różowe plamki, krwiste, bladoróżowe (2 odmiany), czerwone, ciemnoczerwone i o barwie    granatów. Podobną klasyfikację stosują Francja, Niemcy i Wielka Brytania.
Najliczniej występują w Morzu Śródziemnym, wzdłuż wybrzeży Algierii i Tunezji, zachodnich Włoch, Korsyki, Sardynii, Sycylii – ławice rozwijają się na dnie skalistym i kamienistym, często pod skalnymi przewieszkami. Ich gałązki zwrócone są ku dołowi. Połów tych korali nie jest łatwy, trzeba je wyszukiwać wśród załomów skalnych.
Koral nazywany jest "kwiatem morza" i symbolizuje bogactwo, siłę i wysoki status społeczny. Ma silne właściwości ochronne - od dawna naszyjniki z korali zawieszało się nad kołyskami noworodków, w celu ochrony przed "złym okiem". Uważano, że ochraniają właściciela przed demonami i pokusami. Kamienie te często wybierane były przez osoby zajmujące się wróżbiarstwem. Koral obdarza osobę noszącą go mądrością i skromnością. Redukuje lęki, stresy i sprzyja stabilnemu życiu rodzinnemu. Eliminuje zbytnią nerwowość, panikę i tendencje samobójcze. Koral wzmaga witalność, odwagę i sprzyja
kawałek nieoszlifowanego koralu
urzeczywistnianiu zamierzeń. Jest także pomocny przy rozwijaniu zdolności dyplomatycznych.
Ma działanie wyciszające zbyt rozbudzone emocje, działa harmonizująco i zapobiega zmęczeniu. Korale poświęcano bogini Wenus, gdyż miały pobudzać uczucie miłości, zapewniając jednocześnie spokój i równowagę. Koral rozwija intuicję i wyobraźnię, sprzyja wizualizacji. Ma działanie ochronne - strzeże przed złymi energiami.
Szeroki jest zakres działania korala w celach leczniczych. Ma działanie rozgrzewające i ożywiające. Niegdyś rozdrobnione i wymieszane z wodą korale stosowane były do leczenia chorób gardła. Używano ich również w celu przyśpieszenia gojenia ran i tamowania krwotoków. Uważa się, że korale wzmacniają pamięć, polecane są również przy leczeniu seksualnych problemów. Noszonym na szyi koralom przypisuje się moc łagodzenia chorób nerwowych i uwalniania od tików. Korale działają korzystnie na układ krwionośny, wzmacniają kości i regenerują tkanki. Właściwości lecznicze korali są powiązane z kobietami - polepszają płodność i regulują cykl menstruacyjny. Kamień ten jest również tradycyjnym prezentem dla kobiet spodziewających się dziecka jako ochronny amulet. Koral pomaga pozbyć się nadmiaru cholesterolu z układu krażenia przez zwiększenie produkcji i absorpcji niacyny. Jest polecany przy niedoborach żywieniowych. Prochy ze spalonych korali przyśpieszają gojenie się ran a także są pomocne przy leczeniu wrzodów.




Brak komentarzy:

Prześlij komentarz